Gümrük harçları

Bir AB ülkesinden diğerine yapılan gönderiler için gümrük ücreti alınmaz.

Ancak diğer ülkeler arasında ithal edilen mallara gümrük vergisi uygulanabilir. Masraflar, üzerinde kontrolümüz olmayan bir dizi değişkene dayanmaktadır ve bu nedenle, ülkeden ülkeye önemli farklılıklar nedeniyle olası masrafları size söyleyemeyiz. Ülkenize özgü gümrük ücretleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen yerel gümrük idarenizle iletişime geçin.

Gümrük ücreti iadesi:

Siparişiniz bir gümrük ücretine tabiyse, geri ödeme talebinde bulunmak için Fruugo Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Başarıyla talep etmek için önce gümrük ücretini ödemeniz ve masrafların kanıtını sağlamanız gerekecektir.

Bir hak talebinde bulunmak için bir sayfaya geri dönün ve birkaç soruyu yanıtlamak ve başlamak için etkileşimli Yardım Merkezimizi kullanın.

Siparişinizi iptal edip iade ederseniz ve bir gümrük ücreti ödemişseniz:

Gümrük ücretleri bu durumda iade edilmeyecektir, ancak, doğrudan kendilerinden geri ödeme talebinde bulunmanızda size destek olabilecek yerel gümrük idarenizle iletişime geçebilirsiniz.

Gümrük ücreti geri ödendikten sonra öğelerinizi geri ödeme için iade ederseniz:

Size yalnızca orijinal siparişinizin toplam değerine kadar para iadesi yapabileceğiz ve bu nedenle zaten geri ödenmiş olan gümrük ücreti tutarını bu iadeden düşeceğiz. Ülkenizin gümrük makamlarından KDV'yi geri talep etmek istemeniz durumunda size bir iade belgesi sunacağız.

Gümrükleme Gecikmeleri

Gümrük işlemleri, bir ülkeye taşınan mallara izin vermede gerekli bir prosedürdür. İşlem normalde birkaç dakika veya saat sürer, ancak mallar muayene için veya yoğun trafik saatlerinde (yani Noel) seçilirse daha uzun sürebilir.

Tahmini teslimat zaman çizelgelerimize gümrük takas süreleri dahil değildir.

İthalat için Reçeteler

Bazı öğelerin ülkenize ithal edilmesi için reçete gerekir. Paketin size teslim edilmesi için gerekli olması durumunda, lütfen bizimle iletişime geçin, size yardımcı olmaya çalışacağız. Fruugo bu durum için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.