İçeriğin doğruluğu İçerik Doğruluğu Politikası

Güncelleme: 13 Mayıs 2024

Giriş

Fruugo, kendi mağazalarını işleten ve envanterlerinden, sevkiyatlarından ve yasalara uymaktan sorumlu olan bireysel üçüncü taraf perakendecilerden oluşan bir pazar yeridir. Bir barındırma platformu sağlıyoruz, ancak Fruugo satıcılarımız adına mal üretmez, envanter tutmaz veya ürün teslimatı yapmaz. Fruugo'nun pazar yerine yüklenen içerik, Fruugo'nun çalışanı, acentesi veya temsilcisi olmayan bağımsız satıcılar tarafından oluşturulur.

Fruugo, kendi pazar yeri platformunu kullanan perakendecilerin, ürün listeleri ve ürün listelerinin göründüğü herhangi bir yer için geçerli olan tüm geçerli yasalara, kurallara ve düzenlemelere uymaları konusunda ısrarcıdır. Bu, ürün kataloglarında satışa sunulan ürünlerin satışı, dağıtımı veya reklamı için yerel düzenleyici makamlardan veya marka sahiplerinden gerekli izinlerin veya onayların alınmasını içerir.

Fruugo pazar yeri platformunu kullanan perakendeciler tarafından sunulan belirli ürün listeleri için geçerli olabilecek ürün varyasyonları hakkında tam olarak bilgi sahibi olmanız önemli olduğundan dolayı lütfen aşağıdaki İçerik Doğruluğu Politikasını dikkatlice okuyun.

Ayrıca, Fruugo aracılığıyla sunulan içerik, yazılım ve hizmetleri kullanımınız hakkında daha fazla bilgi sağlayan  Kullanım Koşulları kısmını lütfen dikkatlice okuyun.

Renk varyasyonları

Ürün görsellerinin renkleri mümkün olduğunca doğru yansıtması için her türlü çaba gösterilmesine rağmen, monitör ve ayarlardaki farklılıklar nedeniyle gerçek ürün renklerinin ekranınızda gösterilen renklerden farklı olabileceğini lütfen unutmayın.

Dil çevirileri

Lütfen ürün açıklamalarının hem manuel olarak hem de makine çevirisi araçları tarafından makul şekilde uygulanabilir olduğu ölçüde çevrildiğini unutmayın. 

Ürün boyutları

Perakendecilerimizden ürün boyutlarını satış yaptıkları pazarla uyumlu hale getirmelerini bekliyoruz. Belirtilen boyutların yerel pazar boyutlarınızla uyumlu olduğundan emin olmak için ürün açıklamasını dikkatlice kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Ülke görüntüleme sayfasının sayfanın altında veya URL'de bulunabileceğini lütfen unutmayın.

Lütfen boyut dönüşümlerinin markadan markaya önemli ölçüde değişebileceğini unutmayın.

Elektronik Eşyalar

Perakendeci, ürünlerin ve ürün listelerinin sevkiyat yaptıkları ve aldıkları bölgenin yürürlükteki zorunlu ürün standartlarını ve yasal gerekliliklerini karşılamasını ve tüm ürünlerin ve ürün listelerinin doğru ürün etiketlemesi de dahil olmak üzere yerel yasaları, düzenlemeleri ve ürün uyumluluk ve/veya güvenlik standartlarını karşılamasını sağlamaktan sorumludur.

Diğer ülkelerde kullanılmak üzere satın alınan ürünler için her zaman perakendeci tarafından sağlanmayabilecek olan adaptörler/dönüştürücüler gerektirebilir ve gerektiğinde bunları temin etmek müşterinin sorumluluğundadır.

Etiketleme ve Uyarılar

Fruugo'nun Perakendeci Hüküm ve Koşulları uyarınca, tüm perakendeciler, Fruugo pazar yeri platformunda listeledikleri ve satışa sundukları ürünler için ürün güvenliği yasaları da dahil olmak üzere yürürlükteki tüm yasa ve düzenlemelere uymaktan sorumlu olduklarını anlar ve kabul eder. Bu, ürün üzerindeki tüm gerekli uyarıları ve etiketleri içerir. Fruugo bu etiketlemenin doğruluğu konusunda hiçbir sorumluluk kabul etmez.

Reçeteler

Fruugo, Yasaklı Ürünler Politikası uyarınca ilaç ve tıbbi cihazların satışı konusunda önemli kısıtlamalara sahiptir. Satın aldığınız bir ürünün ülkenize ithalatı için resmi bir reçete gerekiyorsa, paketin size teslim edilebilmesi için gümrük tarafından bu reçete istenebilir. Fruugo bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. 

Fiyat ve açıklama yanlışlıkları

Perakendeciler, görüntülenen fiyatlardan ve ürün listesinde yer alan ürün açıklamalarının içeriğinden tamamen sorumludur. Fruugo, fiyatlandırma veya açıklamalardaki herhangi bir yanlışlık veya hatadan sorumlu tutulamaz.

Bazen bir hata meydana gelebilir ve mallar yanlış fiyatlandırılabilir veya tanımlanabilir, bu durumda malları yanlış fiyattan veya yanlış tanıma uygun olarak veya herhangi bir şekilde tedarik etmek zorunda olmayacağız. Zaman zaman herhangi bir hatayı düzeltme hakkımız saklıdır. Ya siparişinizi iptal edip ödediğiniz ücreti iade edeceğiz ya da sizinle iletişime geçip siparişe doğru fiyat veya doğru açıklama ile devam etmek isteyip istemediğinizi sormak için makul çabayı göstereceğiz (tamamen kendi takdirimize bağlı olarak). Sizinle iletişime geçemezsek veya siparişe doğru fiyat veya doğru açıklama ile devam etmek istemezseniz, siparişinizi iptal eder ve ödediğiniz ücreti iade ederiz.

Fruugo, herhangi bir perakendeci suistimaline veya yanıltıcı ürün açıklamalarının kullanılmasına müsamaha göstermez. Ürün sayfasının doğruluğundan emin olmak perakendecinin sorumluluğundadır. Tüm başlıklar, resimler, fiyatlar ve ürün açıklamaları satılan orijinal ürünü doğru bir şekilde yansıtmalıdır. Bir perakendecinin açık yanlışlıklar, tutarsızlıklar veya belirsizlikler yoluyla müşterileri yanılttığı tespit edilirse, Fruugo'nun dahili standart işletim prosedürü doğrultusunda soruşturulabilir ve platformdan çıkarılabilirler.

Müşteri Hizmetleri

Bazı durumlarda, perakendeci ve tüketici bunu bağımsız olarak yapamazsa, Fruugo artan sorguların çözülmesine yardımcı olabilir. Satın alma sonrası sorularınız için lütfen İnteraktif Yardım Merkezi üzerinden bizimle iletişime geçin.